Víkendové testovania už mesto neorganizuje, využívať treba ponuku permanentných mobilných odberných miest

4365 x zobrazený


Rozšírením kapacít permanentných mobilných odberných miest v meste Žilina sa dodnes vytvorili dostatočné možnosti na priebežné testovanie na ochorenie COVID-19. Samospráva preto upozorňuje, že posilnenie kapacít vytvorením dodatočných odberných miest počas nasledujúcich víkendov ďalej neplánuje. V prípade zhoršenia epidemickej situácie na území mesta, budeme o zmenách informovať.

Od soboty 10. apríla funguje v Žiline ďalšie stále mobilné odberné miesto, ktoré zriadila samospráva v spolupráci so žilinským Územným spolkom Slovenského Červeného kríža na Hollého ulici 66 (v budove bývalej základnej školy). Pre verejnosť bude k dispozícii od pondelka do soboty v čase od 9.00 do 13.00 hod. a od 13.30 do 17.30 hod. Odberné miesto je situované v lokalite s dobrou dopravnou dostupnosťou na osobnom automobile, je teda vhodné aj pre imobilných záujemcov o antigénové testovanie.

V Žiline je aktuálne dostupných aj 11 mobilných odberných miest na antigénové testovanie (MOMAG). Fungujú počas celého pracovného týždňa, deväť miest je k dispozícii aj v sobotu a päť miest aj v nedeľu. Na väčšinu miest je potrebná elektronická registrácia vopred. Odberné miesta mesta Žilina na Hornom Vale 24, na Hollého ulici 66 a jeden tím vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline testujú aj bez objednávania. Denne aktualizovaný zoznam permanentných odberných miest s časom fungovania a kontaktnými údajmi je k dispozícii na internetovej stránke ministerstva zdravotníctva.


« späť / Aktuality zo Žiliny