Skončili obmedzenia na hraniciach s Rakúskom a Maďarskom

284 x zobrazený


Vzhľadom na priaznivý epidemiologický stav na území Slovenskej republiky, Českej republiky, Rakúskej republiky a Maďarska, pristúpila SR po otvorení hraníc s Českou republiku aj k dodatočnému uvoľneniu hraničného režimu s Rakúskou republikou a Maďarskom, a to od piatka 5. júna 2020 od 8. hodiny.

Po novom aktuálne platí, že bez povinnosti karantény alebo predloženia negatívneho testu na COVID-19 môžu bez časového ohraničenia prísť na Slovensko všetky osoby s trvalým alebo prechodným pobytom alebo osoby zdržiavajúce sa na území Českej republiky, Maďarska, Rakúskej republiky alebo na území Slovenskej republiky, ktoré vstupujú do SR cez hraničné priechody z ČR, Maďarska a Rakúskej republiky.

Ak tieto osoby nemajú potvrdenie o trvalom  alebo prechodnom pobyte, musia preukázať skutočnosť o zdržiavaní sa na území týchto štyroch krajín najmenej dvoma hodnovernými dokladmi (napr. preukaz o zdravotnom poistení, nájomná zmluva, pracovná zmluva, dohoda o vykonaní práce, potvrdenie od zamestnávateľa, list vlastníctva k nehnuteľnosti určenej na bývanie, živnostenský list, potvrdenie o platbe inkasa, potvrdenie o zriadení účtu v banke, poistná zmluva).

Zrušenie obmedzení oznámil v piatok 5. júna ráno na slovensko-maďarskom hraničnom priechode Medveďov – Vámosszabadi predseda vlády SR Igor Matovič spolu s maďarským vicepremiérom Zsoltom Semjénom.   Premiér ocenil, že občania oboch krajín pristupovali ku koronavírusovej pandémii zodpovedne.  Podľa vyjadenia Zsolta Semjéna  bola dohoda medzi uvedenými štyrmi krajinami o zrušení doterajších epidemiologických opatrení možná z toho dôvodu, že pandémia je už na ústupe – preto je možné uskutočniť veľmi dôležitú etapu otvárania.

Viac sa dočítate na nasledujúcom odkaze (klikni TU)


« späť / Celoštátne opatrenia