Psychologická pomoc – SLUŽBA NIE JE K DISPOZÍCII

 

Premôcť krízu s psychickým zvládaním aktuálnych udalostí v súvislosti s koronavírusom má za cieľ Centrum dobrovoľníckej psychologickej podpory. Vyše 20 psychológov na telefonickej linke poskytuje pomoc ľuďom v kríze.

Služba je bezplatne prístupná na telefónnom čísle: 0908 453 842 počas pracovných dní od 8.00 do 17.00 hod. pre všetkých obyvateľov Žiliny. 

Súčasná situácia v súvislosti so šírením nového  koronavírusu vystavuje ľudí podmienkam, na ktoré mnohí neboli zvyknutí. Prehlbuje sa sociálna izolácia, narúšajú sa medziľudské vzťahy, ľudia prichádzajú o ekonomické istoty a stabilitu, čo môže vyvolať pocity beznádeje, strachu. Dlhodobá psychická záťaž môže prerásť do úzkosti a depresií.

„Chceme byť nápomocní aj ľuďom, ktorí už možno nevedia, ako ďalej. Každý zvláda záťažové situácie inak a mnohí ľudia nemajú v týchto ťažkých časoch podporu rodiny či okolia. Mnohí sa cítia osamelo a beznádejne, pričom doba, ktorú žijeme k ich psychickej pohode nijako neprispieva. Rozhodli sme sa preto podať pomocnú ruku všetkým, ktorí potrebujú povzbudenie a zriadili sme Centrum dobrovoľníckej psychologickej podpory. Verím, že jeho pomoc bude potrebovať čo najmenej ľudí, no bude vždy k dispozícii tým, ktorí ho potrebujú. Ďakujem zároveň všetkým odborníkom, psychológom, ktorí sa budú ako dobrovoľníci venovať pomoci iným,“ povedal žilinský primátor Peter Fiabáne.    

Mesto Žilina ďakuje inštitúciám Modrý anjel a IPčko, ktoré poskytli metodickú pomoc pri zriadení Centra dobrovoľníckej psychologickej podpory.

Odborné príspevky a rady na tému psychického zdravia v čase epidémie sú prístupné na stránke Ligy pre duševné zdravie: https://www.dusevnezdravie.sk/psychicke-zdravie-v-case-epidemie/.


858 x zobrazený