Distribúcia štartovacích balíčkov k triedeniu kuchynského bioodpadu je pozastavená

4258 x zobrazený


Distribúcia štartovacích balíčkov k triedeniu kuchynského bioodpadu je v Žiline pozastavená do nedele 24. januára. Dôvodom sú aktuálne preventívne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu a nariadenia o obmedzení pohybu či zákaze vychádzania.

O náhradných termínoch bude mesto informovať.  Štartovacie balíčky pripravilo mesto ako benefit nad rámec zákonom stanovaných povinností. Bezplatne si ich môžu v areáli Mestskej krytej plavárne Žilina vyzdvihnúť všetci obyvatelia panelákov a bytových domov v meste podľa harmonogramu. Balíček obsahuje tri praktické pomôcky – košík na kuchynský odpad, 24 kusov biologicky rozložiteľných vreciek a návod, ako správne triediť tento druh odpadu.

Vytriedený kuchynský bioodpad môžu Žilinčania už dnes vyhadzovať do špeciálnych kontajnerov, ktorých 100 kusov bolo v meste rozmiestnených do konca minulého roka (Zoznam kontajnerov na kuchynský odpad s rozmiestnením podľa ulíc uverejňujeme nižšie. Upozorňujeme, že lokality umiestnenia sa môžu z objektívnych dôvodov ešte meniť.). V tomto roku pribudne v Žiline ďalších 200 kusov kontajnerov.

Žilinská samospráva upozorňuje vodičov, aby pri parkovaní vozidiel dodržiavali bezpečnú vzdialenosť od kontajnerov. V mnohých prípadoch je ich vysýpanie sťažené práve nevhodne zaparkovanými automobilmi, ktoré bránia prejazdu zberného vozidla na odpad. Ďalším problémom sú vandali, ktorí znehodnocujú mestský majetok. Napriek tomu, že sú kontajnery v uliciach len niekoľko dní, už sa objavili prípady ich poškodenia.

Viac info (klikni TU)


« späť / Aktuality zo Žiliny