Antigénové odberové miesta zriaďujú aj regionálne úrady verejného zdravotníctva

1481 x zobrazený


Možnosť dať sa otestovať zadarmo antigénovými testami na ochorenie COVID-19 v súčasnosti ponúkajú aj viaceré regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ). Takýchto odberových miest (OM) zriadených na RÚVZ je zatiaľ 24. Na založení ďalších pracujeme. Regionálnych úradov verejného zdravotníctva je na Slovensku celkovo 36.

„Rozširovanie siete už dnes fungujúcich antigénových odberových miest po celom Slovensku má veľký zmysel. Ochrana zdravia jednotlivca je veľmi podstatná, preto bude dôležité, aby možnosť antigénového testovania využilo čo najviac ľudí. Epidemiologická situácia na Slovensku a v okolitých krajinách je stále vážna. Pomocou antigénových testov dokážeme identifikovať najviac infekčné osoby, pričom sa ľudia rýchlo dozvedia výsledok,“ povedal hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.

Naďalej chceme spomaľovať šírenie ochorenia COVID-9. Pokračujeme v dôslednom vyhľadávaní kontaktov osôb pozitívne testovaných z RT-PCR aj antigénového testovania. Pozitívne testovaným osobám a ich úzkym kontaktom je nariadená izolácia, resp. karanténa, pričom je potrebné dodržiavať pokyny všeobecného lekára a príslušného RÚVZ.

Zoznam antigénových odberových miest na RÚVZ k 26. 11. 2020 – klikni TU


« späť / Celoštátne opatrenia